DECYBELEK

Stowarzyszenie Rodziców, Terapeutów i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu

1 %

FaniMani

 

Gościmy

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.

Numer rachunku Stowarzyszenia "Decybelek": mBank 14 1140 2004 0000 3302 7615 7024

Dziękujemy za zainteresowanie „DECYBELKIEM”!

Stowarzyszenie Rodziców, Terapeutów i Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu „Decybelek” jest wiodącą w północno – wschodniej Polsce organizacją non-profit świadczącą usługi rodzicom dzieci z wadą słuchu. Terenem naszych działań jest obszar Rzeczypospolitej Polskiej, w szczególności miasto Białystok, w którym znajduje się siedziba Stowarzyszenia oraz jego okolice w województwie podlaskim.

Naszym celem jest niesienie pomocy dzieciom z uszkodzonym słuchem. Stwarzamy im warunki do  rozwijania umiejętności słuchania, pomagamy w nauce mowy werbalnej, w poznawaniu języka ojczystego, którego potrzebują by aktywnie uczestniczyć w społecznym i kulturalnym życiu słyszących.

Rodzicom dzieci z wadą słuchu udzielamy wsparcia, organizujemy przestrzeń do wymiany doświadczeń i integracji. Podczas spotkań indywidualnych, warsztatów oraz szkoleń dajemy im możliwość zdobywania niezbędnej wiedzy, tak aby umieli pomóc swoim dzieciom osiągnąć ich pełny potencjał kompetencji komunikacyjnych. Pomagamy w akceptacji inności dziecka spowodowanej posiadaniem aparatu słuchowego, implantu czy różnicą w sposobie komunikacji.

Ponadto otaczamy opieką także pełnosprawne rodzeństwo naszych podopiecznych, dążymy do zrównania szans pełno i niepełnosprawnego rodzeństwa. Propagujemy działania zmierzające do integrowania dzieci z wadą słuchu z rówieśnikami słyszącymi poprzez organizowanie m.in. integracyjnych spotkań rodzin, terapeutów i przyjaciół, którym nie jest obojętny los dzieci niesłyszących.

Oferujemy nadzieję i wsparcie :) Zachęcamy zarówno do podejmowania wyzwań jak i normalnego życia.

Odwiedź „Decybelka”! Zobacz nas w akcji!

 

 

  

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie "Decybelek" 
15-868 Białystok, ul. Kozłowa 25
tel. 600 371 001
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
                                                 
 Zadania realizowane z budżetu państwa
lub państwowych funduszy celowych